Reyting Rekorları Kıran "Sen Anlat Karadeniz" Dizisi Oyuncuları ve Karakterleri ile İlgili 8 Veri

Ekranların sevilen dizisi Sen Anlat Karadeniz herkesin gönlünde taht kurdu. Nasıl mı? İşte teferruatlar...

1. Dizinin hikayesi!

Dizinin hikayesi!

Dizinin başlıca hikayesi para karşılığında zor kullanarak evlendirilen Nefes'in yaşadığı zorluklar ve imkansız aşkıdır. Bu sahnede Tahir'in ailesi iş ortaklığı nedeniyle Vedat'ın evine kazanç ve Vedat ailesi ile tanıştırır. Fakat hesap etmediği şeyler olur. Eşinden aralıksız dayak yiyen Nefes'in gizlediği morlukları tanışma esnasında farkeden Tahir işin peşini bırakmaz ve aşık olmasıyla Nefes'i bu zulümden kurtarmaya karar verir.

2. Nefes kimdir?

Nefes kimdir?

Reel adı İrem Helvacıoğlu olan Nefes Almanya'da doğmuştur. Dizinin başrol oyuncusudur. Eşinden aralıksız şiddet görür ve en son dayanamayıp oğlunu alarak kaçar. Hergün dayanılmaz zulüm görebilen Nefes'in psikolojisi bozulmuştur lakin oğlu için yaşamak zorundadır. Karadeniz'i terk edip diğer ülkeye kaçmayı planlar.

3. Nefes'in yakışıklı kahramanı Tahir

Nefes'in yakışıklı kahramanı Tahir

Reel adı Ulaş Tuna Astepe'dir. 1988 doğumlu olan Ulaş, İzmit'te dünyaya gelmiştir. Nefes'e aşık olur ve kahramanlığını her bölümde bize gösterir. Aşkı öyle büyüktür fakat gurbete düşmeye, ölmeye hazırdır. Nefes'e yardım edip yurtdışına dışlamak için çabalar ama kendisi gitmez. Çünkü o Karadenizsiz yaşayamaz.

4. Nefes'in biricik oğlu Yiğit

Nefes'in biricik oğlu Yiğit

Yiğit'in hakiki adı Demir Birinci'dir. Dizide babasının annesine karşı tutumuna şahit olan Yiğit babasından korku ediyor ama fazla korktuğundan sesini çıkaramıyor. Annesi ile bu zulümden kaçmaya çalışıyor. Burada onlara Tahir çok takviye ediyor. Tahir onun için büyük bir kahraman. Onu fazla seviyor.

5. Gaddar koca Vedat

Gaddar koca Vedat

Dizinin ilk bölümlerinde efendi tavırları ile uyarı çeken Vedat, Nefes'i birincil gördüğü andan itibaren kafayı takar. Parayla babasından alır ve zor kullanarak sahip olmaya çalışır. Nefes'in ondan dehşet edişi daha da piskopatlaşmasına niçin olur. Her dayak sahnesinde insanları hüzne boğan Vedat işkencelerin her türlüsünü Nefes'e uyguluyor.

6. Mustafa'nın karısı Asiye

Mustafa'nın karısı Asiye

Mustafa'nın sürekli "Oy Asiyem" diye hitap ettiği Asiye'nin reel adı Öykü Gürman'dır. Bazı bölümlerde türkü söyleyerek sesine seyircileri aşık etmeyi başarmıştır. Kaleli ailesinin gelinidir. Karadeniz'in çılgın kızlarının yansımasıdır.

7. Ve Mustafa

Ve Mustafa

Kaleli ailesinin büyük oğlu ve başı olan Mustafa'nın reel adı Sinan Tuzcu'dur. Tahir'in abisidir Vedat'ın ortağıdır. Serttir ama karısının yanına yumuşacık olur. Katiyen özür dilemez. Ailesi için her şeyi yapar. Lafının üstüne laf söyletmez, son sözü daima o söyler.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları